خامه قنادی

تزیئن چیز کیک با خامه قنادی

تزیئن چیز کیک با خامه قنادی

یکی از نگرانی های من قبل از رفتن به ایران این بود که آیا من تمام مواد مورد نیاز برای پختن شیرینی هایم را در تهران پیدا میکنم یا نه؟؟ مخصوصا پیدا کردن خامه قنادی برای کار من حیاطی بود! وقتی با شک و تردید به مغازه وسایل شیرینی فروشی در تجریش رفتم و دیدم که خامه قنادی در تهران پیدا می شه از شادی نزدیک بود بپرم آنطرف کانتر و آقاه را بغل کنم :) و مغازه داره هم که هزار تا مشتری داشت اصلا حوصله اینکه من و شادی من را تحویل بگیره نداشت . اما من خوشحال و پایکوبان  ۵ تا خامه بزرگ خریدم (حالا بماند که طفلکی برادرم این جعبه های سنگین را به کول گرفت ) و با مترو راهی خانه شدیم.

ولی چیزی را که من نمیدانستم این است که این خامه ها شیرین بودنند. در امریکا این خامه اصلا شیرین نیست و هردستورشیرینی٬ شکر جداگانه برای شیرین شدن دسر داره٬  ولی خامه قنادی در ایران( کاله) خیلی شیرین است . و شما باید قیافه من را میدید وقتی که من یکی از دسرهای پر دردسرم را درست کردم بدون اینکه بچشم ببینم که چه مزه میده ...حالا میگم که شما بدونید و اگر شما دستوری را از روی سایت من یا جاهای دیگه استفاده میکنید که از خامه قنادی استفاده کرده یادتان باشه که حتما شکر دسر را کم کنید وگر نه دسرتان بیش از حد شیرین میشود!

برای بهترین نتیجه از خامه قنادی٬ حتما از ظرف آلومینیمی و فلزی استفاده کنید. کاسه و دسته های هم زن را ربع ساعت قبل از زدن خامه در فریزر قرار دهید. خنک بودن ظرف به سرعت کارتون کمک میکنه و خامه بهتر به عمل میاد

نکته مهم دیگر اینکه خامه را زیاد نزنید ٬ زیاد زدن خامه باعث بردین آن میشود.  معمولا برای تزیین کیک ٬ خامه باید سفت باشد که شما بتوانید با قیف شیرینی روی کیک را تزیین کنید!

اگر سوالی در مورد استفاده از خامه قنادی دارین حتما برام ایمیل بزنید

با شادی بپزید