کیک توت فرنگی

این کیک یکی از کیک های مورد علاقه منه که هر تابستون درست میکنم٬ هم اینکه منو یاد خاطرات بچگی و سفرهای تابستونیمون به ماهان میندازه و هم اینکه خیلی خوشمزه است . استفاده از میوهای تازه در کیک خیلی هیجان انگیزه  و مزه و طعم عالی به کیک میده و کلی هم خاصیت داره. البته فقط باید چند نکته مهم را رعایت کرد

ابتدا که میوه ها را باید آخر های کار به مایع کیک اضافه کرد و بعد هم باید با ملایمت هم زد چون سریع هم زدن کیک باعث میشه توت ها رنگ پس بدن و رنگ کیک عوض بشه

نکته مهم دیگه بعد از اینکه توت ها را چهارگوش یا حلقه حلقه خرد کردین٬ کمی ارد بهشون اضافه کنین و با دست مخلوط کننین . این دو کار باعث میشه که توت فرنگی ها ته نشین نکنه و کیک تمیز از قالب جدا شه.

نکته دیگه هم در پختن کیک های با میوه اینکه مدت طبخشون طولانی تره و اگر حرارت فرتون خیلی داغه٬ کمترش کنین که کیک سریع بالا نیاد و بعد روش قلمبه بشه و ترک بخوره ولی داخلش هنوز نپخته باشه .

کیک توت فرنگی

برای ۶ تا ۸ نفر | مدت پخت : ۴۵ دقیقه

مواد لازم

شکر ۲۲۵ گرم

کره ۲۲۵ گرم ٬ به حرارات اتاق

شیر ۱/۲ پیمانه

تخم مرغ ۳ عدد

وانیل ۱و ۱/۲ ق چ

ارد ۳۰۰ گرم + ۳ ق غ جداگانه که با توت فرنگی ها مخلوط میکنیم

بیکینگ پودر ۱ ق چ پر

توت فرنگی٬ شسته٬ خشک کرده و چهارگوش خرد شده ۱ کاپ

طرز تهیه:

فر را با حرارت ۳۷۵ درجه فارنهایت یا ۱۷۵ درجه سانتیگراد گرم کنید

یک قالب ۹ اینچ یا ۲۲ سانتیگراد را با اسپری چرب کرده و یا کمی ارد ته قالب بپاشید یا اینکه با کاغذ بپوشانید

ارد را با بیکینگ پودر مخلوط کرده از الک رد کنید و کنار بذارین تا مرحله اخر

در کاسه همزن برقی٬ کره را با شکر روی سرعت متوسط مخلوط کنید تا سفید رنگ بشه و پف کنه

تخم مرغ ها را دون به دونه اضافه کنید و بذارین خوب قاطی بشن٬ وانیل را اضافه کنید و هم بزنید٬ حالا با استفاده از لیسک و به ارامی  شیر و ارد الک شده را یک در میان و به سه تا چهار دفعه به مایع اضافه کنید. کمی از مایع٬ به اندازه نیم سانت در قالب ریخته٬ توت فرنگی ها را به باقیمانده مایع اضافه کنید و به ارامی مخلوط کنید٬ به قالب اضافه کنید و روی مایع را با کاردک صاف کنید در فر بذارین  با حرارت ۳۷۵ درجه یا ۱۷۵ درجه سانیگراد به مدت ۴۵ دقیقه یا اینکه تا زمانیکه خلال دندان را داخل کیک بزنی تمیز در بیاد. 

کیک را از فر در بیارین و بذارین به مدت ۵-۱۰ دقیقه سر بشه بعد از داخل قالب در بیارین.

برای تزیین کیک میتونین از یک مقدار خامه شیرین شده استفاده کنید و روی انرا با میوه تازه تزیین کنید.

مثل همیشه٬ سوالی داشتین یا پیغامی یا اینکه میخواهین لطف کنین و به من بگین که دستور خوب بود یا نه؟ خواهش میکنم روی همین دستور پیغام بدین که همگی بتونیم استفاده کنیم و چیز از هم یاد بگیری .. دوستتون دارم و منتظر پیغامهاتون هستم. .

 

ZoZoBaking4 Comments