تارت توت فرنگی و نعنا

untitled-2.jpg

من تصمیم داشتم این دستور را برای روز مادر بزارم٬ ولی هم یک کم مریض بودم و هم اینکه سفارشام زیاد بود و دیگه فرصت بلاگ نوشتن نداشتم.

حالا دیدم دیر بزارم بهتر است اصلا نزارم٬ اونم برای اینکه این دستور خیلی خوبی است و حیفه که شما نداشته باشین 

 
 
تارت توت فرنکی.jpg

حالا بریم سر دستور این تارتهای کوچک و خمشزه٬ اینجا برعکس همه جاهای دنیا توت فرنگی همیشه و همیشه توی بازار هست ولی من که ایران بودم وقتی توت فرنگی به بازار میامد دیگه شروع تابستون بود. توت فرنگی با اون رنگ و مزه عالی یکی از مورد علاقه ترین میوه های تابستونی برام. مخصوصا این تارت که با عطر و طعم نعنا هم قاطی میشه. 

برای این دستور من از توت فرنگی تازه استفاده کردم که حدود ۸۰۰ گرم توت فرنگی لازم داریم و بعد از شستن و تمیز کردن توت فرنگی ها٬ اونارو داخل همه کاره ریخته و نرم میکنیم. 

برای این دستور من از ورقه ژلاتین استفاده کردم ولی شما اگر بخواهین از پودر هم میتونین استفاده کنین. ژلاتین را شما میتونین از مغازه های مخصوص لوازم شیرینی بخرین یا از امازون . چه از پودر ژلاتین استفاده کنید٬ چه از ورقه یادتون باشه همیشه از اب سرد استفاده کنید.

من برای این تارت از خمیر بادامی استفاده کردم که قبلا دستورش را گذاشتم. شما هم میتونین از اون دستور استفاده کنید : تارت کمپوت گلابی

 این دستور خمیر بهتون ۶ تا تارت کوچک میده که اگر بیشتر لازم دارین میتونین دستور را دو برابر کنید.  

تارت توت فرنگی با نعنا 

  • مواد لازم برای داخل تارت 

  • مخلوط خرد شده توت فرنگی تازه  ۵۰۰ گرم
  • اب نصف لیمو تازه 
  • برگ نعنا ۱۰ تازه ۱۰-۱۲ دونه 
  • تخم مرغ ۳ عدد درشت 
  • کره اب شده و به حرارت اتاق رسیده ۸۵ گرم
  • شکر ۱۷۵ گرم 
  • ژلاتین ۴ برگ 
  • یک ذره نمک

طرز تهیه: 

ابتدا خمیر تارت را درست کرده و تارت ها را اماده کنید

برگه های ژلاتین را در اب کاملا سرد ریخته بطوریکه روشون را اب کاملا بگیره و بزارین کنار 

توت فرنگی ها را شسته و تمیز کرده  و با غذاساز کاملا خرد کنید و اب توت فرنگی را داخل یک قابلمه دسته دار بریزین .  بعد تمام مواد دیگه به جز ژلاتین را مخلوط کنید و خوب هم بزنید. قابلمه را روی حرارت متوسط تا کم گذاشته و مرتب هم بزنید تا مایع ته نگیرد. این مرحله یک کم صبر میخواد و حدود ۱۰ دقیقه طول میکشه.
بعد که دمای مایع به ۱۸۰ درجه فارنهایت رسید قابلمه را از روی حرارت برداشته و از صافی خیلی نازک رد میکنیم. بعد ژلاتین را از اب گرفته و فشار میدیم تا اب اضافه اش بریزه و داخل مایع توت فرنگی میزاریم و هم میزنیم تا ژلاتین کاملا حل شود. و بعد مایع را با یک ملاقه داخل تارت ها میریزیم بطوریکه حلقه دور تارت را نپوشونه. 

تارت ها را در یخچال میزاریم یک شب بمونه و فرداش سرو میکنیم.

برای تزیین هم از چند تا توت فرنگی و نعنا استفاده کنید.

این یک دسر خیلی خوشمزه٬ کم شیرینی و  تازه است برای عصرای تابستون  امیدوارم که دوست داشته باشین. 

اگر خواستین طرز تهیه این دسر را میتونین روی صفحه اینستاگرام ببینین.

 

untitled-2.jpg