سس کرنبری

اینور دنیا همه دارن برای جشن روز شکرگزاری آماده میشن. تمام مغازه ها تزیین شده و یواش یواش حال و هوای کریسمس هم داره از راه میرسه. من عاشق جشن شکرگزاری هستم برای اینکه نه باید کادو بدی نه بگیری. تنها چیزی که مهمه اینکه خانوادهها  دور هم جمع بشند با یک عالمه غذاهای خوشمزه٬ ولی غذای اصلی بوقلمون شکم پر  است با  پوره سیب زمینی٬ گریوی وسس کرنبری٬ البته به اضافه چندین جور پای .معمولا برای این روز من مسْول پختن پای و چیز کیک کدوی تنبل  هستم.  ولی امسال اضافه بر پای و چیز کیک ٬ من قرار شده که سس کرنبری را هم درست کنم.و امروز هم دستورش را براتون میذارم که اگر شما هم روز شکر گزاری را جشن میگیرین بتونین ازش استفاده کنین.

من کرنبری را بعد از آمدن به آمریکا کشف کردم و عاشق استفاده ازش در پخت شیرینی هستم. شیرینی یک مزه ترش و شیرین میگیره که به ذاعقه ما ایرانیها خیلی خوش میاد. کرنبری به تنهایی خیلی ترش است و برای درست کردن این سس  من سیب درختی و پرتقال بهش اضافه میکنم. اضافه کردن سیب و پرتقال به سس نه تنها به شیرین شدن سس و استفاده کمتر از شکر کمک میکنه بلکه عطر و مزه عالیی هم به سس میده. ولی پرتقال تنها عطر این سس نیست من کلی ادویه هم به این سس اضافه میکنم که میدونم شما هم دوست خواهید داشت. از این سس برای خیلی موردها میشه استفاده کرد روی ماست بریزین٬ روی پنکیک اضافه کنین٬ و یا اگر بوقلمون درست میکنید با بوقلمون سرو کنید. این دستور حدود ۴ شیشه متوسط سس میده. برای استیلیزه کردن شیشه هاتون این ویدیو را از سایت جیمی اولیور ببینید.

قبل از اینکه بریم سر دستور و ازتون خداحافظی کنم میخوام یادآور شوم که اگر از دستورهای من استفاده میکنید و اگر خوب میشه یا حتی بد٬ دوست دارم که نظرتون را بدونم ...برام ایمیل بدین٬ تلفن بزنین٬ روی اینستاگرام٬ روی فیس بوک...خوشحال میشم. ..مرسی از همه شما عزیزان که دستورها را میخونین ٬ میپزین و با من در تماسین. با آرزوی بهترین ها برای تک تک شما عزیزان.

مواد لازم

کرنبری ۶۸۰ گرم
شکر معمولی ۲ کاپ
شکر قهوه ای ۲ کاپ
رنده یک سیب درختی درشت
آب پرتقال یک کاپ
رنده پوست یک پرتقال
یک قاشق چایخوری دارچین
یک قاشق چایخوری جوز
یک قاشق چایخوری پودر هل
 

طرز تهیه

ابتدا کرنبری ها را توی یک سینی بریزید و بدهاش را جدا کنید٬ بعد کرنبری را شسته و بگذارید آبش برود. تمام مواد را به جز ادویه داخل یک قابلمه بزرگ دهن کشاد بریزید و روی حرارت متوسط بذارید جوش بیاد.سعی کنید که مایه را زیاد هم نزنید٬ وقتی کرنبری ها شروع به ترکیدن کرد و مایه تقریبا داره غلیظ میشه ادویه ها را اضافه کنید و چند تا جوش داده از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک بشه. بعد سس را داخل شیشه هایی که از قبل آماده کردید بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید.