نکته های مهم راجع به بیکینگ سودا و بیکینگ پودرو تفاوتشون

تعداد زیادی از شما دوستان ازم پرسیدین که تفاوت این دو تا مواد چیه؟ و ایا میتونین از بیکینگ پودر به جای بیکینگ سودا استفاده کرد؟ 

من براتون یک توضیح ساده میدم که امیدوارم براتون مفید باشه 

بیکینگ سودا یا جوش شیرین و بیکینگ پودر هر دو مواد مخمر کننده هستند که وقتی با مواد تر مخلوط میشن باعث ور امدن و پف کردن کیک یا شیرینی ها میشن.

جوش شیرینی از بیکینگ پودر خیلی قوی تر هست وته مزه ای دارد که اگر بیش از اندازه به شیرینی اضافه کنید مزه اش خوش ایند نیست

از جوش شیرین معمولا در دستورهایی استفاده میکنیم که یک مواد اسیدی دیگه هم توی دستور باشه مثل شکلات٬ ماست٬ شیر بریده شده٬ و یا عسل. دستوری  مثل کیک شکلاتی موکا . از جوش شیرینی معمولا برای درست کردن بیسکویت های متفاوت هم استفاده میشه مثل دستور حاج بادام  

 میدونین که بیکینگ پودر مخلوطی است از جوش شیرینی٬ کرم تارتار و نشاسته ذرت  به همین دلیل از جوش شیرین ضعیف تر هست. از بیکینگ پودر معمولا برای درست کردن کیک استفاده میکنیم٬  ولی اگر بخواهیم کیک میوه ای درست کنیم معمولا هم از جوش شیرین استفاده میکنیم و هم  بیکینگ پودر و انهم به دلیل اسیدی بودن کیک است و برای اینکه جوش شیرین باعث قهو های شدن و تغییر رنگ شیرینی و کیک یا حتی پنکیک هم میشه.

چطوری میتونین بیکینگ پودر را در منزل درست کنید

 برای درست کردن بیکینگ پودر از دو قسمت پودر تارتار٬ یک قسمت جوش شیرین و یک قسمت پودر نشاسته ذرت استفاده  کنید. بیکینگ پودر را در جای خشک و در شیشه در بسته نگه داری کنید. 

 همیشه قبل از استفاده از بیکینگ پودر و اگر مطمئن نیستید که تاریخ انقضا کی هست٫ یک امتحان کوچک بکنید.  ۱ ق چ را با یک پیمانه اب گرم مخلوط کنید و اگر بعد از چند دقیقه ور امد٬ که معلوم میشه و اگر ور نیامد و هیچ تغییری نکرد بریزین بیرون. 

 

ZoZoBaking6 Comments