مسقطی انار

IMG_0882.JPG

کمتر از یک ماه به شب یلدا داریم٬ در سالهای اخیر شب یلدا خیلی طرفدار پیدا کرده و بعد از جشن نوروز٬ جشن یلدا یکی از معروفترین و محبوبترین جشنهای سنتی ماست.از اونجایی که الان فصل اناره٬ من بهتر دیدم که براتون دستور مسقطی انار را بزارم که هم ساده است و هم خوشرنگ و خوشمزه برای جشن شب یلداتون. امیدوارم که دوست داشته باشین و مثل همیشه میتونین طرز تهیه را روی صفحه اینستاگرام ببینید.

نکته مهم برای مسقطی انار اینکه اگر از آب انار تازه که خودتان تهیه کنید٬ مقدار شکر را به نصف پیمانه اضافه کنید. ولی اگر مثل من از آب انار آماده استفاده کنید٬ ۱ و نصف پیمانه کافی است.


مسقطی انار

مواد لازم

نشاسته گندم ۱/۲ پیمانه
روغن گل آفتابگردان ۱/۲ پیمانه
شکر ۱ و نصف پیمانه
آب انار ۵ پیمانه
گلاب ۱/۳ کاپ
پودر هل ۲ ق غ
بادام خلال شده و بوداده ۵۰ گرم
پسته خرد شده به اندازه کافی٬ برای تزیین

طرز تهیه:

در یک کاسه متوسط٬ ۲ و نصف پیمانه آب انار را با نشاسته گندم مخلوط کرده تا نشاسته خوب حل شود٬آن را کنار میگذاریم. شکر و۲ و نیم پیمانه آب انار را داخل یک قابلمه متوسط ریخته و روی حرارت متوسط میگذاریم تا آب جوش بیایید.
حالا نشاسته حل شده و روغن مایع را به شکر اضافه کرده و بهم میزنیم. این مرحله حدود یک ساعت طول میکشد و در حالیکه نباید مرتب مایع را هم زد٬ باید مواظب باشین که مسقطی سر نرود و گه گاهی مسقطی را به هم بزنید. بعد که مسقطی غلیظ شد قابلمه را از روی شعله برداشته و گلاب و بادام و هل را اضافه کنید و خوب هم بزنید..
مسقطی را در ظرف مورد علاقه تون بریزین و روی آن را با پسته خرد شده تزیین کنید. روی مسقطی را با سلفون بپوشانیم.

IMG_0884 2.JPG