بیسکویت شور خردل دیجان با فلفل سیاه

حالتون چطوره؟ هفته خوبی داشتین؟ کارها خوب پیش میره؟ آب و هواتون چطوره؟ آیا حاضرید برای پاییز؟ من که واقعا روزشماری میکنم برای خداحافظی با تابستون و خاموش کردن کلر. این مدت اینقدر هوای لوس آنجلس گرم بود که شیرینی پختن برام خیلی سخت شده بود ودلم اصلا به کار نمی رفت و راستشو بخواهین یواش یواش معتاد بازی کندی کرش شدم....آره میدونم ...میدونم خودم هم باورم نمی شه :(  ولی خوب دیگه هر کسی یک نقطه ضعفی داره...اینم شده مال من ....حالا که براتون اعترافمو کردم بریم سر دستوری  که براتون در نظر گرفتم

چند ماه پیش یک کتاب خریدم که با ید بگم یکی از بهترین کتابهای درسی شیرینی پزی است. خیلی دلم میخواد که یک روزی این کتاب رو به فارسی ترجمه کنم. اسم کتاب هست : در شیرینی پزی٫ یک کتاب درسی اصول شیرینی  وشیرینی پزی.  من این کتاب را به کسانی که دوست دارن شیرینی پزی را حرفه ای دنبال کنند حتما توصیه میکنم. از روزیکه من این کتاب را گرفتم هر روز یک مطلب جدید را یاد گرفتم و اینقدر از این کتاب استفاده کردم که صفحه های کتاب چرب و چیلی شده :)   نویسنده های این کتاب خانم سارا لابنسکی و دو نفر دیگر بسیار کامل و جامع  تاثیر مواد اولیه و ترکیب شیمیایی آنها را توصیح دادند. این کتاب پر است از  تاریخچه شیرینی پزی٬ دستورهای بسیار عالی٬ نکته های مفید در شیرینی پختن خوب٬ توضیح دادن متدهای مختلف کیکی٫ تارت٫ نان ٫ بیسکویت و کیک های لایه ایی فرانسوی.  و من امروز یکی از این دستورهای عالی رو براتون انتخاب کردم که اگر طرفدار خردل هستید مطمین هستم که از این دستور هم خوشتون خواهد آمد

بیسکویت شور خردل دیجان با فلفل سیاه

خردل دیجان ۳۰ گرم

شراب سفید یا یک سرکه خیلی ملایم انگور۳۰ میلیگرم

ارد سفید ۱۵۰ گرم

جو پرک شده مخصوص صبحانه ۶۰ گرم

بیگینگ پودر۱/۲ ق چ

جوش شیرین ۱/۲ ق چ

نمک باندازه دلخواه

فلفل سیاه ۸ گرم

کره ۹۰ گرم ٬سرد و خرد شده

تخم خشخاش به اندازه کافی برای تزیئن

 طرز تهیه:

ابتدا خردل و شراب را مخلوط کنید

در یک کاسه متوسط تمام مواد خشک را مخلوط کنید و کره را اضافه کنید و ارام بزنید تا کره های به اندازه نخودهای کوچک بشن. خردل و شراب را اضافه کنید و هم بزنید تا خمیری بدست بیاد. خمیر را به دو قسمت کنید و به اندازه ۱ سانت یا کمتر خمیر را پهن کنید و با قالب گرد یا قالب دلخواهتون خمیر را ببرین و در سینی فر که با کاغذ پوشانده هستید بزارین.

در فر با حرارات ۲۰۰ درجه به مدت ۸ تا ۱۰ دقیقه بپزید.

چند نکته راجب به این دستور:

اول اینکه میتونین فلفل این دستور را به طبع سلیقه خودتون کم یا زیاد کنید. من فکر کنم که اگر بخواهین این بسکویت های نمکدار را بدون پنیر و گوجه بخورین یک کم تند هستند. شما میتونین از طمع های مختلف خردل استفاده کنید . من میخوام دفعه دیگه این بیسکویت ها را با خردل سیر درست کنم . یادم میاد که در ایران هم طمع های مختلف خردل بود که شما میتونین استفاده کنید.

دوم د ر این دستور از تخم خشخاش استفاده شده و من یاد حرف مامان میافتم که همیشه می گفت که قبل از استفاده از مغزها درشیرینی٬ همیشه یک کم مغزها را تفت بده چون طمع و مزه آنها خیلی بهترمیشه. و در آخر نگهداری این بیسکویت ها خیلی آسونه و شما میتونین اینها را در یک ظرف پلاستیکی در بسته در یخچال تا جهار هفته نگهدارین ...مال من که به ۴ هفته نکشید . مخصوصا اگر در هوای مرطوب زندگی می کنین حتما در ظرف دربسته که هوا نگیره نگهداری کنید که بیسکویت ها نرم نشند.

مثل همیشه خوشحال میشم که برام پیغام بد ین٬ سوال کنید٬ بهم بگین دستورش خوب بود یا بد ٬ دوست داشتین یا نه ٬ و اگر هم پختین و عکس گرفتین حتما برام بفرستید یا خودتون روی صفحه فیس بوک ذوذوعکسها را منتشر کنید.

تا هفته دیگر و دستوری دیگر ٬ شاد باشید و با شادی بپزید

فریبا

 

ZoZoBakingComment