بیسکویت چیپس شکلاتی با کره بادام زمینی

امروزاینجا روز بین المللی چیپس شکلاتی است یا شایدم فقط برای دلخوشایی مثل امریکایی هاست٬ ولی باید بگم که من اینو راجب به امریکایی ها خیلی دوست دارم که زندگی را خیلی جدی نمیگیرن. روی تقویم های کاری در شرکت ها٬ روزهایی مثل روز کره بادام زمینی٬ روز شکلات چاپ شده به جای عذاداری برای این و اون. از اونجایی که روز شکلات بود و از آنجاییکه من مدتهاست برای بیل و ونت شیرینی درست نکرده بودم تصمیم گرفتم براشون بیسکویت های مورد علاقشون را درست کنم. این دستور را از روی سایتی در اینترنت پیدا کردم که خیلی هم عالی از اب در اومد . 

چند نکته مهم در مورد بیسکویت ها در کل:

ما چندین نوع بیسکویت داریم یا همونطور که امریکایی ها میگن :کوکی٬  یک گروه هستن که خمیرشون را لوله میکنیم و با کارد میبریم مثل بیسکویت پسته که من قبلا درست کردم٬ این روش معمولا برای این استفاده میشه چون خمیر این بیسکویت ها بی نهایت چربه و باز کردن خمیر تقریبا غیر ممکنه. دوم بیسکویت هایی هستن که با قاشق بستنی ریخته میشن مثل همین بیسکویت های شکلاتی که من امروز درست کردم٬ و یا یک گروه دیگه بیسکویت هایی که میتونیم خمیر را پهن کنیم و قالب بزنیم. 

  نکته مهم در مورد درست کردن این مدل بیسکویت های اینکه هر چه مایع بیسکویت را بزنی ٬ بیسکویت ها پهن تر از پخت درمیان و هر چه مایع را کمتر .بزنی بیسکویت ها تپل تر میشن. حالا این دیگه بستگی به سلیقه خودتون داره. این بیسکویت ها خیلی نرم و مرطوبن و واقعا خوشمزه

راستی باید راجب به وانیل یک مطلبی را بگم٬ من اینجا از وانیل مایع استفاده میکنم و چون خیلی ملایم تر از وانیل پودری است از ۲ ق چ یا کتر یا بیشتر استفاده میکنم. ولی اگر شما پودر وانیل استفاده میکنید حتما اندازه اش را کم کنید که شیرینی تلخ نشه. 

مواد لازم

کره ۱/۲ پیمانه٬ به حرارات اتاق و نرم

شکر فهوه ای ۱ پیمانه

شکر معمولی ۱/۲ پیمانه

کره بادام زمینی ۱/۲ پیمانه

شیره ذرت ۲ ق غ

تخم مرغ بزرگ ۲ عدد

بیکینگ سودا ۱ ق چ

اب گرم ۲ ق غ

وانیل ۲ ق چ

آرد ۲ و ۱/۲ پیمانه

یک ذره نمک

چیپس شکلاتی ۲ پیمانه

 

طرز تهیه:

فر را به حرارت ۱۷۵ درجه گرم کنید. دو سینی شیرینی پزی را با کاغذ شیرینی پزی آماده کنید.

کره٬ شکرها٬ کره بادام زمینی٬ را با هم مخلوط کنید تا نرم بشه و مثل کرم غلیظ٬ تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و خوب بهم بزنید 

بیکینگ پودر را با ۲ ق غ آب داغ مخلوط کنید وبا وانیل و شیره ذرت  به مایع اضافه کنید و هم بزنید

ارد و نمک را اضافه کنید و هم چنان به هم زدن ادامه بدین تا تمام ارد مخلوط بشه و در آخر شکلاتها را اضافه کنید و با قاشق بستنی گلوله های کوچک به اندازه توپ تخم مرغی را روی سینی با فاصله ۱ سانت بچنید در فر بزارین و به مدت ۱۰ دقیقه یا تا زمانیکه دور بیسکویت ها طلایی بشه بپزین.

از فر در آورده بزارین سرد بشه و نوش جان کنید.