بیسکویت پینات باتر

اکر خواننده این وبلاگ باشین٬ میدونین که من علاقه شدیدی به پختن شیرینی های سنتی ایرانی دارم. َنوروز بدون آنها اصلا نوروز نیست. ولی در ضمن٬ من دوست دارم که مزه ها و طعم های جدید را به شیرینی سنتی اضافه کنم وشیرینی های جدید و تازه اختراع کنم.

بته جقه يك طرح ايرانى است كه در بسيارى از صنائع دستى ما استفاده ميشه. در كرمان، خانمها اين نقش را روى پارچه انداخته و با دست و با رنگهاى بسيار تند و زيبا سوزن دوزى ميكنند. به اين كار فوق العاده زيبا ميگن پته دوزى. امروز من اين بيسكويت هاى پينات باتر را با نقش بته جقه درست كردم. اين شيريني خيلى ترد و خوشمزه است و عاليه با كافى يا چاى، يك انتخاب عالى براى شيريني عيد. امیدوارم که دوست داشته باشید 

مواد لازم

کره ۱۱۰ گرم

شکر ۸۰ گرم

شکر قهوه ای ۸۹ گرم

تخم مرغ ۴۹ گرم 

پینات باتر ۱۲۶ گرم

وانیل ۱ ق چ 

آرد ۱۸۳ گرم

بیگینگ پودر ۱ ق چ

یک ذره نمک

طرز تهیه

فر را با حرارت ۱۷۵ سانتیگراد گرم کنید.

آرد٬ بیگینگ پودر٬ و نمک را با هم مخلوط کنید

در کاسه همزن با پره مخصوص خمیر٬ شکرها و کره را با هم مخلوط کرده  وقتی خوب مخلوط شد٬ تخم مرغ ها را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.

وانیل و پینات باتر را اضافه کرده  تا مواد خوب مخلوط شود و در آخر مواد خشک را اضافه کنید.

وقت مواد قاطی شد٬ شما یک خمیر نرم دارین که باید پلاستیک گذاشته و در یخچال بذارین به مدت ۲ ساعت

روی کانتر آرد بپاشید و خمیر را پهن کنید.از قالب دلخواهتون استفاده کنید و خمیر را قالب زده در سینی فر که با کاغذ پوشانده شده بذارین و با حرارت ۱۷۵ به مدت ۱۲ دقیقه بپزید.  من از قالب بته جقه استفاده کردم که به بیسکویت ها یک طرح قدیمی بدم ولی شما از هر جه بخواهین میتونین استفاده کنید.

حتی اگر دوست داشته باشین  میتونین کمی شکلات آب کرده و با قیف شیرینی پزی و با ماسوله شماره ۲ ویلتون روی بیسکویت ها را تزئین کنید. بعد از تزئین کردن بهتره که بیسکویت ها را روی هم نچینید٬یا لای بیسکویت ها را با کاغذ بپوشانید

  بیسکویت ها را در ظرف در بسته در یخچال به مدت ۱ ماه نگه دارین

ZoZoBaking2 Comments