ملکه بادام

یک جشن مهرگان دیگه داره از راه میرسه و  شاید تعدادی از شما میدونین که  من و چندین وبلاگر ایرانی با نوشتن دستورهای مختلف غذا و شیرینی به استقبال این فستیوال نور٬ دوستی  و٬ عشق میریم. چیزی که تعداد زیادی از دوستان نمیدونن اینکه ما چه جوری همدیگر را پیدا کردیم و این گروه را بوجود آوردیم٬ راستش همه اینها را ما مدیون سنم جون هستیم از سایت آشپزخونه ایرانی من  بود. در طول این مدت که حدود سه سال میشه٬ من خیلی از این دوستان را ملاقات کردم٬ با هم غذا خوردیم٬ خندیدیم٬ و از مصاحبت همدیگه لذت بردیم.

امسال هم مثل پارسال٬ همه ما در یک زمان دستورهامون را چاپ کردیم. امسال من براتون دستور شیرینی ملکه بادام را در نظر گرفتم. اینکه این شیرینی از کجا آمده٬ کی برای اولین بار درست کرده هیچ اطلاعی ندارم٬ اگر کسی میدونه حتما بهم بگین. ولی در اینکه هر کس اولین بار به این فکر افتاده که یک بیسکویت درست کنه و روش را با موادی شبیه به سوهان عسل بپوشونه به نظر من که خیلی خلاق بوده.

مدل قدیمی و سنتی این شیرینی اینکه دریک سینی مسطتیل شکل پهن بشه وچه چهارگوش چهارگوش٬ چه لوزی بریده میشه ولی من به شکل تارت در آوردمش .معمولا ملکه بادام با عطر هل یا وانیل درست میشه ولی من با طمع پرتقال درست کردم و در آخر هم اینکه بهش زعفران اضافه کردم که خوش رنگ بشه. ولی در عوض روش دیگه پسته نیم کوب نریختم.

 

مواد لازم برای خمیر بیسکویت

آرد سفید ۱۹۰ گرم٬ الک شده

پودر قند ۱۰۰ گرم٬ الک شده

کره به دمای اتاق ۹۰ گرم

۱ تخم مرغ

برای عطر یا پوست یک پرتقال بزرگ٬ یا ۱/۲ ق چ اسانس وانیل٬ یا ۱ ق چ هل

برای مایع روی خمیر

عسل ۱۰۰ گرم

شکر ۵۰ گرم

کره ۳۰ گرم

خامه صبحانه یا خامه قنادی ۱ ق غ

شیره ذرت ۱ ق غ

 زعفران به اندازه کافی یا یک ق چ

بادام خلال شده و تفت داده شده ۱۰۰ گرم

طرز تهیه:

فر را با حرارت ۱۷۰ درجه گرم کنید و کف هر قالبی را که دوست دارین چرب کنین٬ ترجیحا از کره استفاده کنید چون مزه بهتری به شیرینی میده. در یک کاسه متوسط و با همزن برقی کره (سرعت متوسط) و پودر قند را هم بزنید تا نرم و لطیف بشه. تخم مرغ را اضافه کنید بعد از اینکه مخلوط شد٬ پوست پرتقال را اضافه کنید٬ سرعت همزن را کم کنید و آرد را هم کم کم اضافه کنید. حالا در این مرحله شما یک خمیر چسپناک دارین که با استفاده از یک قاشق یا لیسک میتونین از کاسه به سینی منتقل کنید و خمیر را در کف قالب پهن کنید٬ اگر خیلی چسپناک بود ٬ دستتون را چرب کنید و با دست پهنش کنید. با یک چنگال هم خمیر بیسکویت را سوراخ سوراخ کنید. داخل فر بزارین و  به مدت ۸-۱۰ دقیقه بپزین. و از فر در بیارین و کنار بذارین تا خنک بشه.

برای درست کردن مایع روی بیسکویت٬ اول خلالهای بادام را تفت بدین و کنار بذارین. بقیه مواد را در یک قابلمه متوسط با هم قاطی کنید وروی حرارت ملایم  فقط گرم کنید نزارین که جوش بخوره وقتی مواد گرم شد٬ بادامها را داخل مواد ریخته و مخلوط کنید و روی بیسکویت بریزین ٍ مواظب باشین که بادامها یکنواخت روی بیسکویت پهن بشن. حالا دوباره در فرگذاشته به مدت ۱۸-۲۰ دقیقه بذارین بپزه یا تا زمانیکه روی بادامها طلایی بشه اگر بیسکویت پخته شده ولی روش هنوز سفیده از بالا حرارات بدین و مواظب باشین نسوزه . از فر دربیارین و بزارین سرد بشه و بعد سرو کنید