نکات مفید برای تهیه کیک

 

اگر شما هم مثل من کیک  پختن و تزیئن کردن را دوست دارین٬ میدونین که وقتی روی کیک قلمبه میشه هیچ چاره ای ندارین به جز اینکه با کارد سرش را صاف کنید و کلی مواد هدر بدین . حالا با رعایت این نکته ها شما هم میتونین  وقت و مواد هدر ندین و هم اینکه زحمتتون کمتر میشه .

 کمپانی ویلتون یک نوار پارچه ای داره که شما  قبل از اینکه کیک را بذارین توی فرمیتونین خیس کنین و دور قالب کیک ببندین. این نوار خیس باعث میشه که حرارت یکسان به کیک برسه و دروه های کیک زودتر از وسطتش پخته نشه.

 ما همیشه از قدیم یاد گرفتیم که ته و دوره قالب کیک را چرب کنیم که تا حدودی اشکال آفرین میشه٬ من در کلاس کیک های عروسی که در سانفراسیسکو رفتم٬ یاد گرفتم که ما میتونیم وسط کیک را یک کم اسپری بزنیم یا چرب کنیم٬ ته قالب را با کاغذ بپوشانیم ولی دورقالب را اصلا اسپری نزنیم. اینکار باعث میشه که کیک که بالا میاد به دور ظرف بچسپه و گیر کنه و به همین علت وسط کیک ورم نمیکنه و ارتفاع خودش را نگه میداره.

نکته مهم دیگر هم اینکه وقتی کیک را از فر در میاریم برای کیک های اسفنجی باید کیک که داغ هست برگردونیم روی طوری مخصوص ولی کیک هایی که با چربی بیشتر دست شدن و بافت سفت تری دارن را باید ۱۰-۱۵ دقیقه در قالب نگه داشت بعد برگردوند.

امیدوارم که این نکته ها براتون مفید باشه ٬ یادتون نره اگر سوالی داشتین حتما با من تماس بگیرین

در ضمن برای دریافت دستورها و نکات مهم در شیرینی پزی حتما ثبت نام کنید