تارت نوتلا با فندق

آیا شما هم مثل من دوست دارین هدفاتون را روی کاغذ بنویسین وکارهای روزانه تون را لیست کنید؟ من هر روز لیست کاراهاموبرای کارم مینویسم ویک گرنه میتونم ساعتها توی اینستاگرام گم بشم . و یک چیز دیگه هم که برام خیلی لذتبخشه اینکه بعد از تموم شدن کار لیستو خط بزنم .  یکی از هدفهای من برای دستورهای آخر هفته که برای شما میپزم و مینویسم اینکه از موادی که توی خونه دارم استفاده کنم و خرید نرم. دلیل اینکه تصمیم گرفتم این تارت فندق و نوتلا را درست کنم این بود که اولا هوا گرم شده و نمیخواستم که فر را زیاد روشن کنم و دوم اینکه یک شیشه نوتلا توی یخچال پیدا کردم وقتی داشتم یخچالمو تمیز میکردم....هر از گاهی یخچال تمیز کردن کار خوبیه ...:) 

این تارت خیلی ترد ٬ شکننده ٬و خوشمزه است . وقتی گاز میزنی نونش خشک و شکننده است ولی مخلوط شکلات و نوتلا که مثل یک کرم غلیظ شکلاتی است ٬ کاملا اون خشکی را از بین میبره.

خوبی این تارت اینکه شما میتونین نان های این تارت از قبل بپزید٬ در یخچال یا حتی فریزر نگه دارین و بعد استفاده کنید.  نانهای این تارت برای درست کردن تارتهای میوه هم خیلی عالی هستن٬ چون خشکن و شکننده ان و خیلی عالی مواد مرطوب را نگه میدارن بدون اینکه از هم بپاشن. 

تارت نوتلا با شکلات تلخ 

مدت پخت: ۴۰ دقیقه | برای ۴ نفر 

مواد لازم:

فندق ۱ پیمانه

خامه مخصوص شیرینی ۶ ق غ

یک دستورنان تارت کره ای٫ پخته شده و سرد شده

نوتلا ۱ پیمانه

شکلات تلخ  و خرد شده ۶۴ گرم یا ۲ انس 

کره ۲ ق غ

طرز تهیه:

مقداری از فندقها را  درسته برای تزیين روی تارت ها کنار بزارین٬ بقیه فندقها را نیم کوب کنید و بطور مساوی بین تارت ها تقسیم کنید و با دست صافشون کنید. در یک کاسه پیرکس شکلات خرد شده٬ خامه قنادی٬ نوتلا و کره را با هم مخلوط کنید و به مدت ۳۰ ثانیه در ماکروویو بزارین و مرتب هم بزنید تا یک مایع غلیظ ٬ براق ٬ و نرم بدست بیارین فقط مواظب باشین که حرارات زیاد نباشه چون مایع میبره و کرم از شکلات جدا میشه.

حالا کرم را بطور مساوی و تا حدی که به لبه تارت برسه٬ روی فندقها بریزین و بزارین در یخچال تا خودش را بگیره و نیم ساعت قبل از سرو کردن از یخچال در بیارین. این تارت خیلی عالی است با قهوه یا یک استکان چای یا شراب.