خمیر کره ای برای تارت

من برای درست کردن تارت از خمیرهای مختلفی استفاده میکنم مثل خمیر سوکره که برای تارت گلابی استفاده کردم٬ ولی این خمیر یکی از خمیرهایی است که مزه عالی کره داره و شما میتونین برای پخت تارت های لیمو٬ شکلات و نوتلا استفاده کنید. اندازه این خمیربرای  ۴ تا تارت کوچک ۲۰ سانتی خوبه و ممکنه که به اندازه یک گلوله کوچک زیاد بیارین که حتما توی پلاستیک بپیچید و در فریزر بزارین و با تارت بعدی که خواستین بپزین قاطی کنین.

خمیر کره ای تارت

مواد لازم: 

ارد ۱ و ۱/۳ پیمانه

شکر ۳ ق چ ٬ از قاشقهای پیمانه

یک ذره نمک

کره سرد و خرد شده ۸ ق غ

آب سرد ۳ ق غ

فر را با حرارت ۱۹۰ درجه گرم کنید با استفاده از همکاره٬ ارد٬ نمک و شکر را مخلوط کنید. کره را بهش اضافه کرده و چند بار بزنین فقط به اندازه ای که مخلوط بشه ولی کره زیاد اب نشه٬ اب سرد را اضافه کنید و دو بار بزنید فقط به اندازه ایکه خمیر به گلوله های درشت تبدیل بشه و نه بیشتر.

خمیر حدودا ۳۸۰ گرم خواهد بود که میتونین به  چهار قسمت تقسیم کنید هر قسمت حدود ۹۵ گرم باشه. وزن کردن خمیر کمک میکنه که همه تارت ها یک اندازه در بیان. خمیر را اصلا ورز ندین و با ملایمت با نوک انگشتاتون خمیر را ته قالب پهن کنید و دیواره را بالا بیارین. اگر خمیر به دستتون چسپید از کمی ارد استفاده کنین.  خمیر اضافه تارت را میتونی با گردوندن وردنه روی لبه قالب ببرین و کنار بزارین.  روی قالبها را با کاغذ شیرینی بپوشونین و روی اون یا لوبیا و نخود بریزین یا وزنه های مخصوص پای. من همیشه از نخود و لوبیا استفاده میکنم و بعد از هر استفاده همه را برمیگردونم توی یک کاسه و توی کابینت نگه میدارم چون اینا دیگه قابل پخت و پز نیستن . تارت ها را توی یک سینی گذاشته و در فر بذارین به مدت ۳۰ دقیقه بپزه یا تا دور تارت ها طلایی بشه و وسطش دیگه خمیر نباشه. بعد از فر در بیارین٬ وزنه ها یا نخود و لو بیا را بردارین و دوباره تارت ها را در فر بزارین و بذارین با حرارت ۱۷۵ به مدت ۱۰ دقیقه دیگه بپزه تا خمیر کاملا طلایی بشه و وسطش کمی رنگ عوض کنه.

تارت ها را از فر در بیارین و بزارین کاملا خنک شوند و با مایع مورد علاقه پر کنید