کیک شکلاتی موکا

سالهاست که مامان برامون کیک اسفنجی مخصوص خودشو می پزه٬ از تولد ها گرفته٬ تا دور هم جمع شدنها٬

 تا برای در و همسایه فرستادن ٬ همیشه ساده و همیشه خوش مزه بدون هزار لایه خامه و بدون تزیینات آنچنانی ( همون طوری که خود منم دوست دارم.  ولی این روز مادر من میخواستم براش یک کیک درست کنم که هر چقدر کوچک بگه من چقدر دوستش دارم و چقدر خوشحالم که این روز مادر را با هم میگذرونیم. 

این کیک موکا شکلاتی خیلی خوشمزه و لذیذه و برای هر موقعیتی از جمله تولد٬ نامزدی و حتی دور هم جمع شدنهای معمولی عالیه.  این کیک یک انتخاب خوبه برای همه آنهایی که عاشق طمع و مزه قهوه و شکلات هستن. من هفته  گذشته این کیک را برای یک تولد درست کردم که عکساشو توی اینستگرام و فیس بوک گذاشتم. اینقدر دوستش داشتم که برای روز مادر هم پختم و باید بگم که وقتی مامان تایید کنه یعنی دیگه کیک بسیار خوبیه است :) امیدوارم که شما هم خوشتون بیاد و لذت ببرین .

مواد لازم کیک موکا شکلاتی :

شکلات مخصوص شیرینی ۱۱۳ گرم 

آرد سفید ۲ کاپ 

نمک ۱/۲ ق چ

بیگینگ سودا ۱ ق چ

 شکر قهوه ای ۱ و ۱/۲ کاپ

کره آب شده ۱ کاپ 

تخم مرغ ۴ عدد

نسکافه ( قهوه فوری ) ۲ ق غ 

وانیل ۱ ق چ 

۱ کاپ  باتر میلک ( طرز تهیه شیر بریده را در پايین این دستور پیدا میکنید )

 طرز تهیه:

فر را با حرارت ۱۷۵ درجه گرم کنید

دو تا قالب ۶ اینچ یا یک قالب ۹ اینچ بزرگ را اسپری زده و با کاغذ مخصوص شیرینی بپوشانید

شکلات را تیکه تیکه خورد کرده و به طریق بن ماری* آب کنید 

در یک کاسه متوسط آرد٫ بیگینگ سودا و نمک را قاطی کنید (  یا بهتر اینکه الک کنید )‌

در یک کاسه بزرگ کره و شکر را با همزن مخلوط کرده تا یکدست بشه و بعد تخم مرغها را دونه دونه اضافه کنید 

قهوه را در یک قاشق چایخوری آب جوش حل کرده و با وانیل و شکلات به مایع اضافه کنید.

حالا یک در میان باتر میلک و ارد را اضافه کنید و با سرعت ملایم مایع را قاطی کنید. همیشه با مواد خشک شروع کنید بعد شیر را بریزید و تکرار کنید تا تمام مواد حل شوند.

مواد را داخل قالبهای آماده ریخته و به مدت ۳۰-۳۵ دقیقه بپزین یا تا زمانیکه خلال که وارد میکنیم تمیز در بیاد

کیک ها را میگزاریم تا کاملا خنک شوند.

قبل از اینکه کیک ها را لایه لایه ببریم ٫ حتما بذارین کیک ۱ تا ۲ ساعت توی یخچال بمونه٬ که در این صورت بهتره که روی کیک ها را با پلاستیک پوشانده که خشک نشود.

شیره قهوه:

شکر ۱/۴ کاپ

آب ۲  ق غ 

قهوه فوری ۱ ق چ 

رام  ۱ ق غ (اگر دوست داشته باشین و در اختیار داشته باشین)  

تمام مواد را در یک قابلمه کوچک ریخته وبا حرارت ملایم به جوش بیارین ٬ همینکه جوش آمد از روی حرارت برداشته و شیره را با ملایمت و با برس روی لایه های کیک بدهین. 

خامه قهوه برای تزیین کیک:

شکلات مخصوص شیرینی ۱۱۳ گرم یا ۴ انس 

قهوه فوری ۲ ق چ

شیر گرم شده ۳ ق غ 

کره ۱ کاپ ٬ به حرارت اتاق 

وانیل ۱ ق چ 

پودر قند ۳-۴ کاپ ( بستگی داره که چقدرشیرین دوست داشته باشین) برای نتیجه بهتر حتما پودر قند را الک کنید. 

ابتدا شکلات را به متد بن ماری* آب کنید 

در یک کاسه متوسط یا کاسه همزنتون٬ کره را بزنید تا نرم و لطیف باشه٬ وانیل را اضافه کنید و پودر قند را هم کم کم و با سرعت متوسط یا حتی کم اضافه کنید. شیر را بتدریج اضافه کنید و بعد شکلات آب شده را اضافه کنید. بعد از اینکه تمام مواد مخلوط شدن سرعت همزن را زیاد کنید به مدت چند ثانیه تا همه مواد خوب دست بهم داده و نرم و لطیف باشه 

برای درست کردن کیک:

لایه های کیک را که قبلا با شیره قهوه پوشانده اید آماده کنید و به مقدار مساوی از خامه به هر لایه کیک اضافه کنید.  روی کیک را با خامه پوشانده ودر یخچال نگهداری کنید تا حاضر برای سرو کردنش باشین.

نوش جان

چند نکته مهم :

 طرز آب کردن شکلات به طریق بن ماری: ایتدا یک قابلمه کوچک را تا نصفه آب کنید و روی حرارت ملایم به جوش بیارین٬ شکلاتها را تیکه تیکه کرده در یک کاسه شیشه ای که بزرگتر از قابلمه باشه بریزین و روی سر قابلمه بذارین بطوریکه کف کاسه با آب تماس نداشته باشه٬ گاه گاهی شکلات را هم بزنین تا شکلات آب بشه

درست کردن باتر میلک یا شیر بریده: 

خیلی از دستورهای کیک ها و کاپ کیک های امریکایی با استفاده از باتر میلکه.  باتر میلک به کیک ها یک رطوبت و تردی جالبی میده. یکی از کیک هایی هم که توش باتر میلک استفاده میشه کیک مخمل قرمزی است (red velvet). اگر باتر میلک ندارین درست کردنش بسیار ساده است : ۱ کاپ شیر را داخل یک کاسه کوچک بریزین و ۱ ق غ لیمو ترش به شیر اضافه کنید و هم بزنید و بذارین ۵-۱۰ دقیقه در دمای اتاق بماند بعد استفاده کنید