پنیرخامه ای خرما و گردو با طعم پرتقال

 

بزرگ شدن در شهر بم ٬ فراوانی خرما  ٬و داشتن پدری که علاقه عجیبی به کشاورزی داشت٬ باعث شد که خرما جزثابت رژیم غذایی ما باشه و ما همیشه بعد از نهار و برای دسر ماست و خرما میخوردیم . اگرچه اون روزها اصلا برام مهم نبود ولی این روزها خوردن خرما خیلی نوستالژیکه.  برای همین من همیشه دنبال دستور های جدید با استفاده از خرما هستم. و وقتی امروز این دستور کریم چیز با خرما را در مجله دیدم میدونستم که یک عصرانه عالیه با نان بربری خشک ( که مخصوص کرمانه ) یا با نان خشک  و یا یک صبحانه عالی. میدونم که اگر بابام زنده بود از این پیش غذای  شور و شیرین و پر مغز خیلی لذت میبرد

 برای درست کردن این دستور ما نیاز به برندی یا شراب سیب داریم که میدونم در ایران گیر نمیاد٬ برای همین من براتون دستور جایگزنشو که میشه شراب سیب بدون الکل گذاشتم . در ضمن خیلی مهمه که کریم چیز را حتما ۲ ساعت قبل ازدرست کردن از یخچال بیرون بزارین تا به حرارات اتاق باشه ٬ اگر از کریم چیز سرد استفاده کنین گلوله گلوله میشه و به هیچ نحوی نمیتونین صافش کنین.

مواد لازم:

خرمای خرد شده ۱/۲ پیمانه

شراب سیب بدون الکل یا برندی ۱ ق غ

کریم چیز ۱ و نصف پیمانه

رنده پوست پرتقال ۱ ق غ

آب پرتقال تازه ۲ ق غ

گردو خردشده و تفت داده شده ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه:

در یک کاسه متوسط٬ خرمای خرد شده را با شراب سیب یا برندی مخلوط کنید و در ماکرویو بذارین با حرارات بالا و به مدت ۲۰ ثانیه٬ بزارین کنار تا مخلوط کریم چیز را درست میکنید

در یک کاسه دیگه٬ کریم چیز را با چرخ هم بزنید تا کریم چیز نرم و لطیف بشه بدون اینکه دونه دونه داشته باشه. پوست پرتقال و آب پرتقال٬ گردو و خرما را به کریم چیز اضافه کنید و هم بزنید به اندازه ای که مواد خوب قاطی بشن. حالا میتونین این مواد را در شیشه های خوشکل ریخته وبا ربان تزیئن کنید . این پنیر عالی است برای مزه با نان خشک یا بیسکویت های شور . اگر شما هم مثل من مزه شور و شیرینی را دوست داشته باشین مطمئنا از این پنیر هم لذت میبرین.

امیدوارم که از این دستور خوشتون بیاد٬ من مثل همیشه منتظر عکسها٬ پیغامها و سوالهاتون هستم. اگر از این دستور خوشتون آمد لطفا با دوستاتون هم در میان بذارین.