نکته های مهم در طرز تهیه چیز کیک

چیز کیک یکی از شیرینی های مورد علاقه من است که میشه با هزار جور طمع٬ مزه و اسانس درست کرد. وقتی که شما اصل درست کردن چیز کیک را بدونید اضافه کردن شکلات٬ کارامل٬ یا میوه های مختلف کار آسانی است.  باور کنید که من به سهم خودم خیلی چیز کیک خراب کردم یا روشون شکاف برداشته و یا موادش خوب نرم و لطیف نبوده٬‌ ولی من بهتون قول میدم که با رعایت کردن این نکته ها در موقع پختن  چیز کیک٬ جیز کیک شما به عالیی چیز کیک های امریکایی میشه  :) 

*برای اینکه چیز کیکتون دونه دونه نشه و صاف و یکدست باشه حتما کریم چیز را از ۲-۳ ساعت زودتر از یخچال بیرون بگذارید. اگر کریم چیز به هوای اتاق نباشه  شما هر چقدر هم که  کریم چیز را بزنید صاف نمی شه و یادتون باشه که حتما دور ظرفتون را مرتب تمیز کنید چون کریم چیز به دور و ته ظرف میچسپه 

* برای پختن  چیز کیک بدون شکاف باید دو نکته را رعایت کنید: اول اینکه چیز کیک  را بعد از اضافه کردن تخم مرغ نباید زیاد زد ٬ وقتی تخم مرغها را اضافه میکنید مایع فقط باید خوب مخلوط شود نه اینکه پف کنه. دوم اینکه وقتی چیز کیک  پخته شد چیز کیک را سریع از فر در نیاورید٬ فر را خاموش کنید٬ لای در فر را یکذره باز کنید و بگذارید نیم ساعت در فر بماند بعد که از فر در میارین باید وقتی کاملا خنک شد به مدت ۱۰-۱۲ ساعت در یخچال نگداری کنید قبل از اینکه از قالب در بیارین.

* برای اینکه بدانید چیز کیک پخته شده یا نه٬ یک تکون به ظرف بدهید و اگر وسط چیز کیک  به اندازه یک دایره کوچک ( مثل یک فندق)  هنوز میلرزه چیز کیک پخته است٬ فر را خاموش کنید ٬ درش را یک کوچک باز بگذارین وبگذارید چیز کیک به مدت ۱ ساعت در فر بمانه. حرارت فر و حرارت ظرف باعث  کانل پخته شدن چیز کیک میشه 

*  برای اینکه چیز کیک  در موقع پختن شکاف برنداره باید چیز کیک را با رطوبت پخت . برای اینکار از یک ظرف بزرگتر از ظرف چیز کیکتون که عمقش به اندازه ۵ سانت باشه ( ظرفهای بزرگ مستطیل شکل پیرکس عالی است برای اینکار)‌ استفاده کنید. نصف ظرف را با آب داغ پر کنید و ظرف چیز کیکتون را با فویل بپوشانید و داخل اینظرف قرار دهید و بعد داخل فر بگذارید.  

* برای اینکه چیز کیک شکاف نخوره٬ میتونین یک قاشق غذاخوری نشاسته ذررت را به مایع چیز کیک٬ در مرحله آخر قبل از اینکه مایع را در قالب بریزید ٫اضافه کنید.

یک نکته مهم اینکه همه معتقد هستند که چیز کیک باید توی قالب های مخصوص فنر دار پخته بشه٬ ولی من میخواهم بهتون بگم که این کار اصلا ضرورت نداره و شما در قالبهای معمولی کیک هم میتونید چیز کیک درست کنید و احتیاجی به پول دادن بابت این قالب ها ندارید. چیز کیک را طبق دستور پخته و بگذارید کاملا سرد شود و یک ۲۴ ساعت در فریزر نگهدارید. بعد از فریزر بیرون بیارین و ته قالب را روی حرارت ملایم گرم کنید٬ اینکار باعث میشه که چیز کیک به راحتی از قالب در بیاد.

من قول میدم که با رعایت این نکته ها شما هم میتونین چیز کیک های خوشمزه درست کنید. هدف من اینکه شما بتونین شیرینی های خوشمزه در خونه درست کنید خواهش میکنم که یادتون نره برام پیغام بذارین من بی نهایت خوشحال میشم  که بتونم کمکت کنم . مرسی  فریبا