نان شیرین با طمع بهار نارنج

من این دستور را برای شب یلدا و به انگلیسی نوشته بودم٬ ولی چند تا از دوستان خوبم خواستن که دستور را به فارسی بنویسم.

مواد لازم

پودر خمیر مایه ۷ گرم

آب نیمه گرم۲  قاشق چایخوری 

آرد ۴ پیمانه 

کره۱۰۰ گرم

یک پرتقال بزرگ٬ ما هم به آبش و هم به رنده پوستش نیاز داریم‌

عرق بهار نارنج ۳ قاشق غذاخوری

۲ تخم مرغ

عسل ۲ قاشق چایخوری 

شکر ۱۰۰ گرم

 انواع مختلف میوه خشک  خرد شده (مثل آلو٬ کشمش٬ انجیر و هر چه که دوست دارین 

هل سابیده یک قاشق چایخوری 

برای روی نان 

یک تخم مرغ 

یک یا دو قاشق خشخاش سفید و سیاه 

طرز تهیه

شکر٬ کره٬ عسل٬ پوست پرتقال و آب پرتقال را با هم در یک قبلمه کوچک گذاشته و با حرارت توسط به جوش بیارین تا شکرها آب شوند. ٬ حالا پودر هل و عرق بهار نارنج را اضافه کرده کنار بگذارین. 

پودر مخمر را با دو قاشق آب گرم حل کرده و در یک کاسه بزرگ (یا کاسه همزن پایه دار) بریزید ٬ارد را اضافه کنید وبا پره مخصوص خمیر کردن٬ مخلوط کرده تا یک خمیر گلوله گلوله شده بدست بیارین٬ تخم مرغها را اضافه کنید و با سرعت کم مواد را مخلوط کنید و مایع کره و بهار نارنج را اضافه کنید و هم بزنید. در این مرحله شما یک خمیر شلی دارین که چسپو است که اشکالی نداره. روی کانتر آشپزخانه آرد بپاشید و خمیر را از کاسه در آورین و مالش دهین تا خمیر به هم بیاد. خمیر را به شکل چانه در آورده و در یک کاسه تمیز و بزرگ گذاشته٬ روی آن را با پارچه بپوشانید و بگذارید یک ساعت بماند یا تا زمانیکه خمیر دوبرابر شود.روی یک سینی شیرینی پزی را با کاغذ مخصوص شیرینی پزی بپوشانید و آماده کنید.  بعد از یک ساعت ٬ خمیرتون باید دو برابر شده باشه.فر را با حرارت ۱۷۵ درجه گرم کنید حالا روی کانتر را آرد پاشیده و خمیررا به ۸ قسمت مساوی تقسیم کرده و با دست  خمیر را روی کانتر باز کنید و به اندازه یک قاشق غذاخوری از مخلوط میوه های خشک وسط خمیر گذاشته و خمیر را بهم بیارید و به شکل چانه در سینی بذارید. این کار را تکرار کنید تا خمیر تمام بشه٬ در طول این مدت خمیر یک استراحت کرده و گلوتن دوباره به حرکت میاد و خمیر دوباره ور میاد. حالا خمیرها را با دست و به شکل دایره٬ به قطر نیم سانت پهن کنید٬ با نوک دست  روی خمیر ها را  سوراخ سوراخ کنید مثل درست کردن نان سنگک.  تخم مرغ را با چنگال به هم زده و با برس تخم مرغ را روی نانها مالیده  و روی نانها را با خشخاش بپوشانید و در فر بگذارید  و به مدت ۳۰ دقیقه بپزید.

این نان عالیه برای صبحانه با کره و عسل یا برای عصرانه با پنیر و گردو . نانها را بهتره که تازه مصرف بشن ولی میتوانید که در کیسه پلاستیک گذاشته و درفریزر نگهدارید و هر وقت خواستید از فریزر در آورده و در فر گرم کنید.