طرز تهیه شراب سیب بدون الکل

 

باور کردنی نیست که دوباره داره روز شکر گزاری از راه میرسه. این روزا من توی بهشتم برای اینکه تمام مجله های آشپزی و شیرینی پزی دستورهای مخصوص برای روز شکر گزاری و کریسمس دارن و من هر سال این فصل کلی از این دستورها را میپزم و امتحان میکنم . امسال تصمیم دارم که همه دستور هایی را که میپزم برای شما هم ترجمه کنم و بنویسم البته به شرط اینکه خوب از آب در بیان.

یکی از موادی که اینجا در شیرینی پزی برای کریسمس زیاد استفاده میشه رام و برندی است که من میخوام براتون امروز دستور جایگزین برندی را براتون بذارم. خیلی دستور ساده ای است و یک نوشیدنی خیلی خوشمزه برای این فصل

مواد لازم:

سیب درختی سرخ ۷-۸ عدد

شکر ۱ و نیم پیمانه

چوب دارچین خوشبو و عطر ۴ عدد یا پودر دارچین ۴ ق غ

فلفل فرنگی ۴ ق غ ( من نمیدونم در ایران این ادویه پیدا میشه یا نه ؟ ولی اسم انگلیسی اش هست: All spice )

طرز تهیه:

سیب ها را چهارگوش چهارگوش خرد کنید و در یک قابلمه بزرگ بریزین و آب بهش اضافه کنید ٬ به اندازه ای که روی سیبها را آب بگیره . شکر را اضافه کنید

دارچین و فلفل فرنگی را بریزین در یک پارچه ظریف و سرش را گره بزنید. اگر از پودر اسنفاده میکنید که نیازی به این کار نیست و فقط پودر را به آب اضافه میکنید. بزارین روی حرارت زیاد و بدون اینکه در قابلمه را بذارین به مدت ۱ ساعت بجوشه هر از گاهی بهش سر بزنید. بعد از یک ساعت بزارین به مدت ۲ ساعت با حرارت ملایم و در بسته بجوشه.

 بعد از دو ساعت که با حرارات ملایم جوشید٬ بذارین کاملا خنک بشه وبعد از چلو صافی رد کنین و سیب ها را با دستگاه پوره درست کن یا با گوشت کوب بزنین تا له بشن . سیب های له شده را دوباره  با آب مخلوط کرده و از صافی رد کنید . این مخلوط را شما میتونین گرم مثل چایی داغ بنوشین یا اینکه برای درست کردن مخلوط خرما و کریم چیز استفاده کنید. برای نگهداری این  نوشیدنی شرااب را در بطری در دارو در یخچال به مدت یک هفته نگهدارین.