شیرینی نارگیلی با زنجبیل و زعفران

امروز من میخوام یکی از دستورهای کتاب اینترنتی که دارم روش کار میکنم براتون بذارم: نان زنجبیلی با نارگیل.  تا آنجایی که من میدونم ما توی شیرینی های سنتی ایرونی شیرینی نارگیل با زنجبیل نداریم ٬ حالا باید اول براتون بگم که چی شد من به فکر این افتادم که نارگیل را با زنجبیل مخلوط کنم.  چند هفته پیش من و سنم دوست خوبم و نویسنده بلاگ ؛ آشپزخانه ایرانی من ؛ با هم قرار نهار داشتیم در وست وود .  قبل از اینکه بریم رستوران عطاری و یک غذای خوشمزه ایرونی بخوریم٬ من و سنم قدم  زنان رفتیم سری زدیم به شهر کتاب و یک مغازه بقالی ایرونی٬ اونجا بود که من چشمم افتاد به یک بسته آبنبات که با مزه نارگیل و زنجبیل بود٬ خلاصه بعد از اینکه خریدمون را کردیم و من یک دونه از آبنباتها خوردم٬ به سنم گفتم وای این مزه عالیه برای شیرینی. به نظر من  ترکیب مزه شیرین و دلنشین نارگیل با مزه تند و فلفل مانند زنجبیل یک ترکیب خیلی عالیه  و همین این شیرینی را از بقیه شیرینی ها جدا میکنه . و برای تزیئنش هم تصمیم گرفتم که از مخلوط زعفران و زنجبیل استفاده کنم که مزه را قوی تر و خاص میکنه وهم اینکه شیرینی را زیبا میکنه.  من مطمئن هستم که شما هم مثل من عاشقش میشین. پس از دستور استفاده کنید، با دوستاتون در میان بذارین، و با هم یک خاطره شیرین بپزین در ضمن به منم خبر بدین که دوست داشتین یا نه؟

این دستور حدود ۵۰ تا ۶۰ شیرینی میده

مواد لازم: 

آرد سفید ۲۵۰ گرم

پودر نارگیل ۱۲۵ گرم

روغن جامد۱۵۰ گرم

پودر قند ۱۷۵ گرم

1 ق چ پودر زنجبیل

برای تزئین:

۲ ق غ زعفران دم کشیده

۱/۲ ق چ پودر زنجبیل

 نارگیل پودر شده ۳۰ گرم 

طرز تهیه:

فر را به دمای ۱۷۵ درجه گرم کنید

سینی فرتون را با کاغذ مخصوص شیرینی پزی بپوشانید و آماده کنید

آرد و روغن را در همه کاره ریخته بهم بزنید برای 1 یا 2 ثانیه یا تا حدی که آرد گلوله گلوله بشه و نه بیشتر. بقیه مواد را اضافه کرده و هم بزنید تا جاییکه مواد دست بهم بده و به دیواره همکاره نچسپه،مواظب باشین که خمیر را زیاده از حد نزنین چون نارگیل خوش چربه و روغن پس میده باعث میشه که خمیر زیاده از حد شل میشه و به سختی میشه باهاش کار کرد. ولی اگر احیانا هم زیاد زدین، خمیر را قبل از باز کردن در یخچال بزارین که ببنده. حالا خمیر را داخل یک کیسه پلاستیک بذارین، کمی آرد روی تخته کارتون بپاشین و خمیر را به قطر کمتر از نیم سانت باز کنید و با قالب مورد دلخواهتون قالب بزنید. در یک نعلبکی کوچک زعفران را با زنجبیل مخلوط کرده و با استفاده از برس مخصوص غذا روی بیسکویت ها را زعفرانی کنید و با کمی پودر نارگیل تزیئن کنید.

سینی را در فر بذارین و با حرارات ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت ۱۰ تا ۱۲ دقیقه یا تا زمانیکه دور بیسکویت ها طلایی بشه بپزید.

وقتی سینی را از فر در میارین بذارین شیرینی ها کاملا خنک بشه قبل از اینکه دستشون بزنید. بعد که سرد شدن٬ در یک ظرف در بسته ای که هوا نگیرد بچینید٬ من توصیه میکنم که بین ردیف های شیرینی را کاغذ بذارین که تزیئن شیرینی ها خراب نشه. من اینکار را در مورد همه شیرینی ها توصیه میکنم از جمله نون نخودچی و نون پر. بعد میتونید ظرف را در یخچال به مدت ۱ ماه نگهداری کنید.

اگر این دستور را دوست داشتین و میخواهین که من از این جور دستورها که هم سنتی هستن و هم تقریبا متفاوت  بیشتر درست کنم ٬ حتما برام پیغام بدین...اگر اهل  فیس بوک هستید یا اینستگرام