دسر توت فرنگی

Berry Cobbler دسر توت فرنگی یا

من شما رو نمیدونم ولی برای من تنها چیزی که این  گرمای تابستون را قابل تحمل میکنه٬خوردن میوه های خوشمزه و رنگارنگ تابستونی است. مخصوصا انواع و اقسام توت ها که اینجا خیلی فراونه٬ ولی میدونم که توی ایران بعضی از این توت ها را نداریم٬ مثل بلوبری و رزبری.   دسری را که امروز براتون دستورش را میذارم اسمش هست {بری کابلر} که در آمریکا مرسوم هست ولی انگلیس ها هم یک مدلش را با سکون درست میکنند. این دسر معمولا با مخلوطی ازمیوه های تابستانی درست میشه از جمله هلویا توت فرنگی یا  با مخلوطی از همه توت ها درست میشه ولی شما با همه جور میوه و توتی میتونین درستش کنید. ولی اگر فقط توت فرنگی در دسترس دارین کافی است. توت فرنگی جز میوه هایی است که من هر هفته میخرم٬ توت فرنگی نه تنها آبدار و خوشمزه است بلکه کلی هم ویتامین داره و پر از آنتی آکسیدان هست و دسرهای توت فرنگی بدون استثنا خوشمزه هستن.

برای پختن این دسر ما ابتدا یک مایع از شکروآب میوه با میوههای مختلف درست میکنیم بعد یک خمیر که به این مایع اضافه میکنیم. وقتی این دسر آهسته در فر پخته میشه٬  شیره میوه ها به خرد خمیر میره وترکیب اینها با هم میشه  یک دسر لذیذ و خوشمزه برای عصرها و شبهای تابستانی شما.  من میدونم که شما هم مثل من عاشق این دسر میشین

مواد لازم:

۳-۴ پیمانه توت فرنگی شسته شده٬ چهارگوش درشت خرد کنید

۱ پیمانه شکر

۱/۴ پیمانه آب پرتقال

۱/۳ کاپ مغز پسته یا گردوخرد شده ٬ هر کدام را که دارید ولی من شخصا از پسته استفاده میکنم چون به نظر من ترکیب مزه توت فرنگی با پسته خیلی بهتره.

۲  ق غ  آرد برنج

مواد لازم برای خمیر این دسر:

۱ پیمانه آرد

۱/۴ پیمانه شکر

۱/۴ ق چ جوش شیرین

۱ ق چ وانیل

۶ ق غ شیر

۲ ق غ کره آب شده

۱/۴ پیمانه ماست

کمی نمک

طرز تهیه:

فر را به حرارت ۱۷۵ درجه گرم کنید

اطراف یک ظرف پیرکس و عمیق را با کمی روغن یا کره چرب کنید و کنار بگذارین٬ من از یک کاسه پیرکس استفاده کردم ولی اگر ظرف مستطیل شکل داشته باشین قشنگتر میشه.

برای مایع توت فرنگی:  ابتدا آرد برنج را در آب پرتقال حل کنید٬ بعد تمام مواد را در یک کاسه متوسط ریخته و زیر و رو کنید تا تمام توت فرنگیها با شکر و آب پرتقال قاطی شود و داخل ظرف پیرکس بریزید

برای درست کردن خمیر: در یک کاسه متوسط یا بزرگ ارد را از الک رد کنید٬ شکر و جوش شیرین را اضافه کرده و بهم بزنید.  در ظرف دیگری شیر٬ ماست٬ کره٬ و وانیل را بهم زده و به مخلوط آرد اضافه کنید. هیج نیازی به همزن برقی ندارید. با همزن دستی اردها را با مایع شیر بزنید تا هم دست و یکنواخت شود.

حالا با قاشق مخصوص سرو کردن بستنی یا با قاشق معمولی از این خمیربه شکل گلوله گلوله داخل مایع توت فرنگی و با فاصله در ظرف پیرکس بریزید. من از یک قاشق بزرگ بستنی خوری استفاده کردم چون تعدادمون کم بود و میخواستم که سهم همه بزرگ باشه ولی شما میتونید این اندازه خمیر را به ۶ تا گلوله تقسیم کنید و روی میوه ها بریزید.

روی این خمیرها را کمی شکر بپاشین و ظرف را داخل فر گرم شده بذارین و با حرارات ۱۷۵ به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه بپزید.از آنجاییکه حرارت فرها با هم متفاوته و قبل از برداشتن ظرف از فر ٬ پخته شدن خمیر را با یک خلال دندان امتحان کنید ودر صورت نپختن مدت بیشتری بذارین بماند

 نکته مهم :  خمیرها در موقع پخت بزرگتر از حدی که الان هستن میشن برای همین اگه فاصله شون را بیشتر بذارین  بهتر خواهد بود و از مدلی که من درست کردم خوشگلتر میشن.

شما میتونین این دسر را گرم یا به حرارت اتاق سرو کنید٬ من معمولا این دسر را در ظرف های بستنی خوری و گرم و  با دو تا قاشق بستنی وانیلی در کنار هر ظرف سرو میکنم.

امیدوارم که از این دسر تابستونی لذت ببرین٬ یادتون نره که من مثل همیشه چشم به انتظار پیغامها و نوشته های شما هستم. این چیزی است که به من انرژی میده که دستور ها را ترجمه کنم و براتون بنویسم.

با کلی عشق از راه دور

فریبا