بیسکویت کره ای با پسته و هل

 بیسکویت کره ای یکی از بیسکویت های مورد علاقه همه هست از پیر و جوان گرفته تا زن و مرد...حالا تصور

کنین که هل خوش عطر و پسته خوشمزه را به این مزه عالی  اضافه کنیم....نتیجه یک بیسکویت خوشمزه و خوش عطری میشه که به سختی میشه ازش گذشت.  و من با اینکه فکر نمیکردم دیگه فرصت بکنم دستور جدید بذارم ...نتونستم طاقت بیارم. این بیسکویت شکننده و ترد و کره ای با طمع و عطر عالی هل یک بیسکویت که میدونم که شما ازش لذت میبرین و همیشه خمیرش توی فریزرتون پیدا میشه :)‌

این دستور حدود ۴۸ بیسکویت میده

مواد لازم:

کره ٬ نرم و به دمای اتاق ۲۴۰ گرم

پودر قند ۱۲۰ گرم

پودر هل ۱ قاشق چایخوری پر

آرد شیرینی ۲۸۵ گرم

پسته خرد شده ۱۰۵ گرم

۱ تخم مرغ بزرگ که با چنگال زده باشه برای تزیین روی بیسکویت ها

۱/۳ پیمانه شکر درشت

طرز تهیه:

کره و پودر قند را با هم در یک کاسه مخلوط کنین اگر از همزن برقی استفاده میکنین مواظب باشین که زیاد مواد را بهم نزنین و فقط مواد را قاطی کنین. بعد پسته و هل را اضافه کنید و در مرحله آخر آرد را به دو مرحله اضافه کنید تا تمام مواد خوب با م قاطی شن.

حالا باید یک گلوله بزرگ خمیر داشته باشین که خیلی دست بهم داده نیست ولی نگران نباشین ٬ این خمیر را نباید اصلا با دست خمیر کرد..فقط کافیه که خمیر را بهم بیارین و به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. بعد خمیر را به قطر ۷.۵ سانت لوله کنین ...وقتی خمیر را لوله کردین با یک کارد و به فاصله ۱.۲۷ سانت نقش بندازین٬ اینکار باعث میشه که بریدن بیسکویت ها بعد از اینکه از فریزر در میان آسونتر بشه. لوله خمیر را در پلاستیک یا در کاغذ شیرینی پزی بپیچید و در فریزر بذارین به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه. نکته مهم:  اگر الان به اینهمه بیسکویت احتیاج ندارین فقط یک لوله از خمیر را بپزین و اون یکی را نگه دارین برای یک روز دیگه.

این خمیر خیلی خوب فریز میشه٬ فقط یادتون باشه که نباید کاملا یخش باز بشه٬ همون جور که 

 یخ زده است باید پخته بشه. وقتی خمیر را از فریزر بیرون میارین اول با استفاده از برس٬ تخم مرغی را که با چنگال بهم زدین٬ به دور و بر خمیر بمالین و بعد بیسکویت را از روی خطهایی که قبلا به خمیر دادین٬ ببرین.  بریدن بیسکویت ممکنه یک کم سخت باشه ولی نگران نباشین٬ فقط سعی کنید از یک کارد بزرگ  و تیز استفاده کنین و خیلی مواظب باشین که دستتون را نبرین :)

بعد از اینکه لوله خمیر را حلقه حلقه کردین٬ حلقه های بیسکویت را در شکر غلط بدین و با فاصله ۲ سانت روی سینی فر که با کاغذ شیرینی پوشیده است بچینین. سینی را در فر که با حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد گرم شده بذارین و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یا تا زمانیکه دور بیسکویت ها طلایی بشه بپزین.

بیسکویت ها را از فر در بیارین ولی بیسکویت ها را به مدت ۱۰ دقیقه بذارین در سینی بمونه تا خنک شوند. بیسکویت ها را میتونین در یک ظرف پلاستیکی در دار به مدت ۳ هفته در یخچال نگهدارین. یا اینکه همینطور که گفتم یک لوله دیگه خمیر را توی فریزر نگهدارین.

این بیسکویت ها هم درست کردنشون آسونه و هم پختنشون و البته که خوشمزه هم هستن. یادتون نره که این دستور را به دوستانتون هم بدین و اگر دوست داشتین روی صفحه ثبت نام کنین که ایمیل دستور ها براتون بیاد و مجبور نباشین که هی دنبال دستور بگردین.

هدف من از نوشتن دستور های خوشمزه و آسون اینکه همه را تشویق کنم که در خانه شیرینی بپزین و از خرید شیرینی های مغازه ها که با کلی مواد شیمیایی درست شده دوری کنین....شیرینی پختن آسونه ولذت بخش :)‌

 خوب دوستای خوبم٬ مرسی که وقتتون را بهم دادین و تا دفعه بعد که دوباره با هم شیرینی بپزیم٬ دوست دارم بدونم که آیا این دستور را یک روزی در آینده نزدیک درست میکنین؟ 

 حتما باهام تماس بگیرین... منتظر جوابتون در اینستاگرام یا فیس بوک , و یا حتی روی تویتر هستم. #شیرینی.خونگی