بارهای پروتئینی با نارگیل و خرما

مرسی از همه شما دوستای خوبم که در طول این هفته برام پیغام دادین و از تجربه های شیرینی پزیتون برام گفتین. میدونم که انتخاب های زیادی دارین و میتونین از کلی بلاگها استفاده کنید چه ایرانی و چه خارجی٬ ولی بودن شما با من و با هم پختن برام دنیایی ارزش داره. مرسی که هستین ومرسی که  بهم انرژی میدین.

حالا نوبت منه که بهتون با این دستور انرژی بدم:)

   مدتهاست که میخواستم این بارهای سالم و پر انرژی را درست کنم٬ مخصوصا از زمانیکه ورزشم را زیادتر کردم. ما همیشه از سوپر مارکت این بارهای آماده را میگیریم ولی چند تا اشکال داره٬ اولا که قیمتشون بالاست هرپروتین بار نزدیک ۳ دلاره ٬ بعد هم اندازه شون بزرگه و در نتیجه کالریشون هم بیشتره .. واز همه مهمتر انیکه من تا حالا باری پیدا نکردم که با نارگیل و خرما با هم باشیم و من و شوهرم هر دونارگیل خیلی دوست داریم. خلاصه بعد از کلی جستجو در اینترنت٬ من نتونستم یک دستور با موادی که میخواستم پیدا کنم بنابراین دست به کار شدم و این معجون را اختراع کردم.

خوب برگردیم به دستور

مواد لازم:

نارگیل  تازه رنده شده ۸۰ گرم یا ۱ پیمانه

خرما۸۰-۱۰۰ گرم

جو پرک ۱۵۰ گرم یا ۱ و نصف پیمانه

بادام پرک شده یا هر مغز دیگری که دوست داشتین ۸۰ گرم

عسل۱/۳ پیمانه

کره بادام زمینی ۱/۳ پیمانه

وانیل یک ق چ

کورن فلکس یا برنجک ۱/۲ پیمانه

اسانس بادام ۱/۲ ق چ (دلخواه)

کنجد تفت داده شده ۱/۲ کاپ (برای روی بارها)

** این مواد حدود ۱۰ تا ۱۱ تا بار بهتون میده بستگی به اینکه چقدر مواد را نازک پهن کنید و یادتون باشه که شما میتونین مواد دلخواه خودتون را به این مخلوط اضافه کنید.

طرز تهیه: 

هسته خرماها را گرفته و با کارد خرما ها را چهارگوش چهارگوش خرد کنید. در یک کاسه متوسط ٬ نارگیل٫ خرما٫ بادام٬ جو پرک و را با دست با هم مخلوط کنید و عسل٬ کره بادام زمینی٬ وانیل را به مواد اضافه کرده و با دست قاطی کنید تا تمام مواد مرطوب و قاطی بشه و بتونین مواد را بصورت یک گلوله بهم بیارین. داخل یک سینی شیرینی پزی را با کاغذ مخصوص شیرینی پزی بپوشانید و اسپری بزنید .   با وردنه مواد را به قطر نیم سانت  و به شکل یک مستطیل در سینی پهن کنید و با استفاده از یک کاردک گوشه ها را صاف کرده ٬ روی مواد کنجد تفت داده شده بپاشید و با دست کمی فشار دهید تا کنجد ها به مواد پهن شده بچسپد.  با کارد لبه تیز بارها را به شکل مستطیل ببرید و از هم جدا کنیید.  من چون از نارگیل رنده شده تازه استفاده کردم٬ با دست دور بارها را صاف کردم . بعد از اینکه همه را به شکل دلخواه بریدید٬همه را در یک سینی بچینید و اگر مثل من در هوای مربوط زندگی میکنیدٍ فر را با حرارات خیلی ملایم ۱۰۰ درجه گرم کرده و سینی را داخل فر بذارین به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه فقط برای اینکه رطوبتشون گرفته بشه.  اگر در هوای خشک زندگی میکنین کافی است که روی سینی را با یک کاغذ بپوشانید و یک شب در دمای اتاق نگه دارین. این بارها معمولا نرم هستند حتی بعد از اینکه از فر در آوردین. من از مایکروویو هم برای خشک شدنشون استفاده کردم و این روش هم خوب بود و سریع . من ۲ -۳ تا از بارها را در یک بشقاب چیدم و به مدت۶۰ ثانیه گذاشتم داخل میکروویو٬ بعد از اینکه سرد شدن خیلی عالی بودن. به نظر من تفاوت مایکروویو و فر اینکه در فر شما میتونین تمام بارها را با هم خشک کنید ولی در مایکروویو شما فقط میتونین ۴-۵ تا با هم خشک کنین.

از هر روشی که استفاده کنید بهتره که برای نگهداری٬ بارها را در یک ظرف پلاستیکی در دار بچینید و بین لایه ها  کاغذ بذارین تا بهم نچسپن.  این بارها چون انرژی زا هستن عالین  برای قبل از ورزش کردن٬  ولی هم میتونه صبحانه وهم عصرانه خیلی خوبی هم  باشن :)

امیدوارم که دوست داشته باشین و مثل همیشه مرسی که وقتتون را به من دادین ...تا هقته دیگه دوستتون دارم و منتظر شنیدن پیغامها و ایمیلهاتون هستم :)

 یادتون نره که روی سایت ثبت نام کنید  که ایمیل دستورها براتون بیاد و مجبور نباشین یک ساعت دنبال دستور بگردین.